Ilyen lett volna, ha Superman Sztálin oldalán száll harcba
Amikor már azt hittük, hogy elolvastuk 2024 legjobb képregényeit, akkor akadt a kezünkbe a Vörös hős, ami könnyedén maga mögé utasítja a legtöbb tavalyi kötetet.
Az LMP társelnöke szerint semmilyen előrelépés nem történt az ügyben, ezért újra beterjesztette az állambiztonsági múlt átláthatóságáról szóló javaslatát.
Schiffer András sajtótájékoztatóján ismertette: a mostani javaslatuk annyiban módosult a korábbihoz képest, hogy igyekeztek figyelembe venni a kormánypárt komolyan vehető kifogásait. Így például definiálják a pártállami hatalomgyakorlók körét, akiknek esetében teljes nyilvánosságot szeretnének.
Hogy ne a „kutatók szűrűjén” keresztül kerüljenek ki az információk, javaslatuk szerint a kormány által ígért Nemzeti Emlékezet Bizottságának vagy egy Tudományos Tanácsadó Testületnek kellene összeállítania, és kérés nélkül nyilvánossá tenni az 1989-es kerekasztal résztvevőivel, a rendszerváltás óta történt választásokon legalább 1 százalékot elért pártok vezetőivel, a miniszterekkel, államtitkárokkal, polgármesterekkel, országgyűlési képviselőkkel kapcsolatos információkat.
Schiffer szerint most eldől, hogy a Fidesz tovább falaz, vagy világosságot akar az ügyben, vagy ez is egy olyan kérdés, amiben hátat fordít a 2009-es ígéreteinek.